Konsultacje behawioralne – Pieski Umysł – Szkolenie psów i konsultacje Warszawa

Pieski Umysł – Szkolenie psów i konsultacje Warszawa

Szkolenie psów w Warszawie – szkolenia grupowe dla szczeniąt i dorosłych psów, konsultacje behawioralne, zajęcia indywidualne

Konsultacje behawioralne
DLA WSZYSTKICH PSÓW

Coraz częściej w Polsce ludzie sięgają po pomoc psiego psychologa. Dzieje się tak, nie tylko dlatego, że psy mają więcej problemów z zachowaniem, ale przede wszystkim z powodu coraz większej dostępności takich usług oraz co ważniejsze – większego przyzwolenia w społeczeństwie na sięgnięcie po taką pomoc.

 

Konsultacja to spotkanie w trakcie, którego dążę do poznania psa i zaproponowania Wam optymalnej ścieżki dalszego rozwoju np. wyboru kursu grupowego lub propozycji spotkań indywidualnych, ewentualnie szybkiej korekty Waszego postępowania i udzielenia pierwszych porad. Dzielę się z Wami spostrzeżeniami i tym jak rozumiem zachowanie Waszego psa. Udzielę podstawowych porad. Konsultacja trwa ok. 2 – 2,5 godziny. Konsultacje służą rozwiązywaniu mniejszych lub większych problemów, rozwianiu wątpliwości, udzieleniu podstawowych porad na temat wychowania psa w odniesieniu do Waszej sytuacji życiowej. Wszystkie bardzo różnorodne konsultacje łączy jedna cecha – kompleksowość – w obserwacji tego jak funkcjonujecie, w podejściu do problemu w szerszym kontekście, w proponowanych rozwiązaniach i poradach a także w budowaniu planu na przyszłość.

Jestem psim psychologiem, trenerem, behawiorystą, ale przede wszystkim – mediatorem pomiędzy Tobą a Twoim psem. Jeśli nie możecie się pomiędzy sobą dogadać to dlatego, że brakuje Wam tłumacza i kogoś, kto spojrzy na Was z zewnątrz. Zaproście mnie, pomogę!


Kiedy udać się do behawiorysty? - przykłady

Jak wygląda konsultacja behawioralna?

Szczególnie zależy mi na tym, by nasze spotkanie odbyło się bez stresu i napięcia. Nie jest moim celem oceniać Ciebie i Twojego psa. Natomiast dążę do tego by jak najwięcej się o Was dowiedzieć, by móc poprawnie przeanalizować i zdiagnozować sytuację.

Stąd nasze spotkanie możemy podzielić na kilka etapów. W pierwszym momencie witam się przede wszystkim z Tobą i Twoim psem. Staram się dowiedzieć kto bierze udział w spotkaniu, a także nawiązać najprostszą komunikację z psem, jeśli na tą chwilę jest to możliwe. Chcę się dowiedzieć jak Twój pies reaguje w trakcie pierwszego kontaktu z człowiekiem.

Kolejny etap to wywiad, który jest chyba najważniejszą częścią spotkania. Zadaję dużo pytań i odpowiedź na nie jest piekielnie istotna, nawet jeśli część z nich wydaje Ci się zupełnie bez związku. Jeśli mi o czymś nie powiesz, na pewno o to dopytam. Informacje nieprawdziwe nie działają na Waszą korzyść – nie jestem policjantem – nie oceniam, ale także nie prowadzę przesłuchania. Wywiad ma na celu ustalić podłoże ewentualnych kłopotów bądź też jakieś dodatkowe kłopoty wyłapać. Już na poziomie wywiadu pewne rzeczy mogę zacząć korygować np. ilość, długość i formę spacerów.

Po wywiadzie, w większości przypadkach idziemy na wspólny spacer, na którym mam szansę przeprowadzić obserwację a Ty możesz pokazać mi jak Ty i Twój pies funkcjonujecie poza domem. To także czas by w praktyce pokazać mi Wasze problemy. Twój pies ciągnie na smyczy? Szczeka na ludzi, psy? Biega za rowerzystami? A może boi się samochodów? Zobaczę to! 

Na etapie spaceru, po wykonaniu obserwacji, wprowadzam kolejne modyfikację, np. instruuje jak wyglądają podstawy chodzenia na smyczy. Często także po spacerze następuje pierwszy mini trening, abyś zobaczył, jaki rodzaj pracy Cię czeka.

A na koniec… siadamy, podsumowujemy wszystko i ustalamy plan działania. Taki byście dali sobie radę. Niejednokrotnie potrzebujecie jeszcze spotkań treningowych by wyuczyć psa nowych pożądanych zachowań. W przeciągu kilku dni od konsultacji otrzymujesz ode mnie maila z podsumowaniem naszego spotkania. Pozostajemy w kontakcie i ewentualnie wybieramy termin następnego spotkania.

I po krzyku!


Informacje szczegółowe

Termin7 dni w tygodniu
MiejsceWarszawa, w domu i okolicy właściciela psa
Częstotliwość i czas trwaniaokoło 2h
Cena

z dojazdem do domu: 250zł

spotkania kontynuacyjne rozpatrujemy tak jak zajęcia indywidualne (w zakładce szkolenia)

(poza granicami Warszawy należy doliczyć koszt dojazdu 1zł/ za dodatkowy km)