fbpx

Pieski Umysł – Szkolenie psów i konsultacje w Warszawie; Sklep z szarpakami

Rozwój psów i ich właścicieli. Kursy, szkolenia, konsultacje indywidualne z psem w Warszawie. Sklep internetowy z akcesoriami szkoleniowymi.

Konsultacje behawioralne
DLA WSZYSTKICH PSÓW

Coraz częściej w Polsce ludzie sięgają po pomoc psiego psychologa. Dzieje się tak, nie tylko dlatego, że psy mają więcej problemów z zachowaniem, ale przede wszystkim z powodu coraz większej dostępności takich usług oraz co ważniejsze – większego przyzwolenia w społeczeństwie na sięgnięcie po taką pomoc.

 

Konsultacja to spotkanie w trakcie, którego dążę do poznania psa i zaproponowania Wam optymalnej ścieżki dalszego rozwoju np. wyboru kursu grupowego lub propozycji spotkań indywidualnych, ewentualnie szybkiej korekty Waszego postępowania i udzielenia pierwszych porad. Dzielę się z Wami spostrzeżeniami i tym jak rozumiem zachowanie Waszego psa. Udzielę podstawowych porad. Konsultacja trwa ok. 2 – 2,5 godziny. Konsultacje służą rozwiązywaniu mniejszych lub większych problemów, rozwianiu wątpliwości, udzieleniu podstawowych porad na temat wychowania psa w odniesieniu do Waszej sytuacji życiowej. Wszystkie bardzo różnorodne konsultacje łączy jedna cecha – kompleksowość – w obserwacji tego jak funkcjonujecie, w podejściu do problemu w szerszym kontekście, w proponowanych rozwiązaniach i poradach a także w budowaniu planu na przyszłość.

Jestem psim psychologiem, trenerem, behawiorystą, ale przede wszystkim – mediatorem pomiędzy Tobą a Twoim psem. Jeśli nie możecie się pomiędzy sobą dogadać to dlatego, że brakuje Wam tłumacza i kogoś, kto spojrzy na Was z zewnątrz. Zaproście mnie, pomogę!


Kiedy udać się do behawiorysty? - przykłady

 • pies boi się konkretnych obiektów - np. rowerów, samochodów, schodów
 • pies reaguje ofensywnie lub agresywnie na inne obiekty lub ludzi np. szczeka, ugryzł kogoś
 • zauważasz, że nastrój psa jest obniżony np. nie chce chodzić na spacery, coś w jego aktywności się zmieniło
 • pies boi się pewnych miejsc np. klatki schodowej, peronu pociągu, windy
 • macie problem z wykonywaniem podstawowych czynności takich jak czyszczenie uszu, obcinanie pazurów
 • pies nie dogaduje się z innymi psami
 • pies ma problemy z panowaniem nad emocjami, łatwo się pobudza a trudno wycisza
 • słyszysz jak pies wyje gdy wychodzisz z domu
 • i wiele wiele wiele innych...

Jak wygląda konsultacja behawioralna?

Szczególnie zależy mi na tym, by nasze spotkanie odbyło się bez stresu i napięcia. Nie jest moim celem oceniać Ciebie i Twojego psa. Natomiast dążę do tego by jak najwięcej się o Was dowiedzieć, by móc poprawnie przeanalizować i zdiagnozować sytuację.

Stąd nasze spotkanie możemy podzielić na kilka etapów. W pierwszym momencie witam się przede wszystkim z Tobą i Twoim psem. Staram się dowiedzieć kto bierze udział w spotkaniu, a także nawiązać najprostszą komunikację z psem, jeśli na tą chwilę jest to możliwe. Chcę się dowiedzieć jak Twój pies reaguje w trakcie pierwszego kontaktu z człowiekiem.

Kolejny etap to wywiad, który jest chyba najważniejszą częścią spotkania. Zadaję dużo pytań i odpowiedź na nie jest piekielnie istotna, nawet jeśli część z nich wydaje Ci się zupełnie bez związku. Jeśli mi o czymś nie powiesz, na pewno o to dopytam. Informacje nieprawdziwe nie działają na Waszą korzyść – nie jestem policjantem – nie oceniam, ale także nie prowadzę przesłuchania. Wywiad ma na celu ustalić podłoże ewentualnych kłopotów bądź też jakieś dodatkowe kłopoty wyłapać. Już na poziomie wywiadu pewne rzeczy mogę zacząć korygować np. ilość, długość i formę spacerów.

Po wywiadzie, w większości przypadkach idziemy na wspólny spacer, na którym mam szansę przeprowadzić obserwację a Ty możesz pokazać mi jak Ty i Twój pies funkcjonujecie poza domem. To także czas by w praktyce pokazać mi Wasze problemy. Twój pies ciągnie na smyczy? Szczeka na ludzi, psy? Biega za rowerzystami? A może boi się samochodów? Zobaczę to! 

Na etapie spaceru, po wykonaniu obserwacji, wprowadzam kolejne modyfikację, np. instruuje jak wyglądają podstawy chodzenia na smyczy. Często także po spacerze następuje pierwszy mini trening, abyś zobaczył, jaki rodzaj pracy Cię czeka.

A na koniec… siadamy, podsumowujemy wszystko i ustalamy plan działania. Taki byście dali sobie radę. Niejednokrotnie potrzebujecie jeszcze spotkań treningowych by wyuczyć psa nowych pożądanych zachowań. W przeciągu kilku dni od konsultacji otrzymujesz ode mnie maila z podsumowaniem naszego spotkania. Pozostajemy w kontakcie i ewentualnie wybieramy termin następnego spotkania.

I po krzyku!


Informacje szczegółowe

Termin7 dni w tygodniu
MiejsceWarszawa, w domu i okolicy właściciela psa
Częstotliwość i czas trwania2 -2,5 godziny
Cena

150zł 

(poza granicami Warszawy należy doliczyć koszt dojazdu 1zł/ za dodatkowy km)

 

Instagram

 • Balkon jeszcze taki feee, ale oni już są! I to z legowiskami! 😂

Arbuz i Frajda nigdy nie mieli balkonu w mieszkaniu więc nie do końca mają skąd wiedzieć o co z tym balkonem chodzi ... 🤔

Mega na tym etapie podoba mi się to, że oba uznały że to dość ciekawe miejsce. Frajda, jak to ona, podeszła do tematu dość spokojnie - aprobuje bardzo wiatr który rytmicznie porusza jej uszami i siedząc na balkonie tylko porusza nosem w poszukiwaniu ciekawych zapachów😂

Za to Arbuzik...🍉🍉🍉 Podoba mi się, że nie staje łapami na barierkach i że nie szczeka. Był nawet moment, że leżał i wpatrywał się w to co się dzieje dookoła jak w telewizor. I tutaj matce trenerce już uruchamia się światełko 💡w głowie które podpowiada potencjalny problem - nakręcanie się z balkonu na inne spacerujące na zewnątrz psy. Widzę potencjał na ten problem, stąd muszę obserwować i na razie czuwać by odpowiednio szybko modyfikować zachowanie. Na razie Arbuz był tylko trochę zdziwiony i zainteresowany widokiem psów na chodnikach.

Nawet nie wiecie jak często powodem konsultacji jest szczekanie na początku na balkonie a potem już i w domu na wszelkie odgłosy psów a potem właściwie już odgłosy wszystkiego. Balkon właśnie potrafi w psie taką czujność zbudować i stać się niestety mocno nieadaptacyjnym sposobem rozrywki, z którego potem psu ciężko zrezygnować. 
Ale po moim trupie Arbuzie! 😈

#balkon #przeprowadzka #wiosna #shihtzu #toller #tollersofinstagram #mojepsy #remont #zniminajlepiej #psielegowisko
 • 🎵Sound on🎵

Matka jest serio świrnięta... Na czerwonym świetle nagrywa mi teledysk i jeszcze śpiewa do Instagrama 🤦/// Ale Arbuzik wygląda jak prawdziwy mężczyzna w dobrej furze 😂😎 nie dziwię się że ludzie machają do niego z chodników i z samochodów 🕺, ale niezmiennie mnie to bawi 😂

#arbuz #fura #teledysk #meskistyl #toller #czerwoneświatło #ococichodzi #novascotiaducktollingretriever
 • W nowym mieszkaniu pojawiły się nowe legowiska. Żeby się kudłacze przyzwyczajały...👍 Ale, coś ewidentnie poszło nie tak. Wybieranie legowisk przez 2h w tkmaxie wcale nie uchroniło mnie przed oglądaniem Arbuza wyglądającego jak kura na grzędzie 🐔🐣🥚 Frajda mówi ze oba legowiska fajne, ale to wieksze fajniejsze... I cóż zrobisz? 😑
.
.
.
#legowisko #dlapsa #tkmaxxpolska #nowelegowisko #nowemieszkanie #wolętak #wolnośćwyboru #toller #shihtzu
 • Mało nas ostatnio tutaj, ale mamy usprawiedliwienie 🙍

Szykujemy się do przeprowadzki 🚚🔜🏠. To będzie trzecia przeprowadzka w życiu Frajdy i pierwsza w życiu Arbuza. O tego rudego zdecydowanie bardziej się martwię. Frajda to weteran 👍

Ja na co dzień remontuję własnoręcznie i doglądam ekip remontowych 🪓🧰🔧. Ale dziś po raz kolejny po śniadanku zabieram oba psy na wycieczkę do nowego miejsca.

Daje im wtedy czas na swobodną eksplorację. Chcę żeby poznały miejsce i poczuły się bezpiecznie. Żeby poznały pobliskie trawniki 🌱 i wpisały to miejsce do słownika jako swoje. 
Frajda praktycznie od razu wpadła, przeszukała mieszkanie i się położyła... Arbuz potrzebuje zdecydowanie więęęcej czasu⏳Ale na szczęście mamy go jeszcze trochę. Kiedy miejsca juz po kolejnych pracach robi się więcej, mogę codziennie na trochę zabierać je ze sobą. 
Czekam wytrwale na moment kiedy Arbuz położy się na nowej kanapie i choć trochę przymknie oczki.😴 Trzymajcie kciuki! ✊

PS. Czy Wasze psy się przeprowadzały? Jak poszło? 🤔
.
.
.
#przeprowadzka #zpsami #nowemieszkanie
#novascotiaducktollingretriever #psieproblemy
#nomakeup #remont #psy
 • No to... Dokąd dziś jedziemy? 🤔
.
.
.
#toller #rudypies #novascotiaducktollingretriever #jedziemynawycieczke #slicznota

Follow Me!