Spacery socjalizacyjne – Pieski Umysł – Szkolenie psów i konsultacje Warszawa

Pieski Umysł – Szkolenie psów i konsultacje Warszawa

Szkolenie psów w Warszawie – szkolenia grupowe dla szczeniąt i dorosłych psów, konsultacje behawioralne, zajęcia indywidualne

Spacery socjalizacyjne
ZAJĘCIA DLA WSZYSTKICH

Zaproś znajomych na szkolenie!

Zapisując się wspólnie ze znajomym na szkolenie oboje dostaniecie zniżkę - 10% do widocznej ceny szkolenia!

To zajęcia stworzone dla psów, które mają problemy z relacjach z innymi psami. Jako problem rozumieć możemy różnego rodzaju zachowania psa, które są potrzegane jako problematyczne dla opiekunów, ale przede wszystkim są przejawem odczuwanego dyskomfortu u psa. Takimi zachowaniami mogą być:

 

Skąd biorą się takie problemy?

Przyczyn problemów w relacjach z innymi psami jest wiele, rzadko kiedy do czynienia mamy z jednym czynnikiem. Zachowanie Twojego psa wynikać może wynikać m.in z uwarunkowań genetycznych. Są psy ze względu na linię, z której się wywodzą, rodziców i dalszych przodków, są bardziej predysponowane do zachowań motywowanych lękiem niż inne.

Innym powodem mogą być zgromadzone doświadczenia (lub ich deficyt) we wczesnym okresie rozwoju – głównie do tego 4-5 miesiąca, kiedy układ nerwowy młodego psa jest najbardziej plastyczny. W tym czasie psy powinny być mądrze kierowane przez człowieka i zapoznawane z nowymi dla nich bodźcami, m.in psami. Kluczowe jest utworzenie tutaj w miarę neutralnych skojarzeń związanych z drugim psem. Deficyt w okresie socjalizacyjnym skutkować może poźniejszym wycofaniem, nieumiejętnością zachowania się względem mało znanych bodźców.

Może być też tak, że pies nie tyle nie poznał innych psów, co zdążył już skolekcjonować doświadczenia, które dały mu powód by mieć z nimi złe skojarzenia. Niejednokrotnie jedno wydawać nam by się mogło niezbyt znaczące wydarzenie w połączeniu z innym czynnikiem może sprawić, że pies będzie miał problemy relacyjne i będzie je w sobie pielęgnował, dopóki nic z tym nie zrobimy. 

Jednym z głównych czynników mających wpływ na emocje i na zachowanie psa jest sam człowiek, który trzyma smycz. To na jakiej smyczy chodzi pies też nie pozostaje bez znaczenia. Jak zachowujesz się, gdy przed Wami pojawia się pies? Co robisz, gdy Twój pies się wyrywa, albo wręcz przeciwnie – zastyga i nie chce iść dalej? Te i wiele innych pytań warto sobie zadać, by przeanalizować jak nasze zachowanie wpływa na zachowanie psa.

Jak zajęcia socjalizacyjne mogą pomóc?

Na zajęciach dążymy do spędzania czasu wpólnie w grupie psów, ale mądrze zarządzając przestrzenią tak by wszystkie psy czuły się conajmniej komfortowo. Zajecia poprzez róznorodne formy spędzanie czasu w grupie psów (zobacz na plan zajęć) uczą psa spokoju w towarzystwie innych psów, a także dzięki dopasowaniu odległości pozwalają przećwiczyć inne strategie niż dotychczas stosowane przez psa. Aby tak się stało, trener prowadzący obserwuje wszystkie psy w grupie i na bieżąco modyfikuje i zarządza sytuacją. Modyfikacja ta może polegać m.in na zmianie aktywności np. ze spaceru na węszenie w grupie czy na zmianie odległości między psami. 

Kluczem do osiągnięcia zmiany w emocjach i zachowaniu jest to by opiekunowie psa nauczyli się odczytywać swojego psa, zrozumieli przyczyny jego zachowań, a także niejednokrotnie zmienili swoje zachowanie – co samo w sobie często wprowadza nową jakość relacji pies – pies. Grupa, w ktorej warunki są kontrolowane to miejsce dobre by zmienić to jak pies postrzega inne psy, ale także by w choć minimalnym poczuciu bezpieczeństwa wyprobować inne zachowania, takie jak mijanie innych psów.

 

W planie zajęć:

Czym różnią się spacery od mijanek?

Spacery

Mijanki

  • Psy idą w dość dużej odległości od siebie, która podczas spaceru jest stopniowo zmniejszana
  • Nie korygujemy psów słownie, nie wydajemy komend
  • Staramy się nie nagradzać psów smaczkami
  • Pracujemy głównie odległością od innych psów
  • Pies nie musi lubić jedzenia ani zabawek jako nagrody za wykonane zadania ani umiejętności skupiania się na opiekunie przy innych psach
  • Psy ćwiczą dość blisko siebie
  • Używamy komend i nagród (smaczki/zabawa) w celu uzyskania pożądanych rezultatów
  • Pies musi lubić jedzenie lub zabawki jako formę nagrody za wykonywane zadania i mieć umiejętność minimalnego skupienia się na opiekunie podczas zajęć


Informacje szczegółowe

Termin

 
MiejsceWarszawa i okolice
Liczba spotkańpojedyncze
Częstotliwość
Cena

40zł – spacer dla wszystkich

45zzł – spacer dla szczeniaków

50zł – mijanki

60zł – spacer miejski

Zaproś znajomych na szkolenie!

Zapisując się wspólnie ze znajomym na szkolenie oboje dostaniecie zniżkę - 10% do widocznej ceny szkolenia!