Fitness dla psów – Pieski Umysł – Szkolenie psów i konsultacje Warszawa

Pieski Umysł – Szkolenie psów i konsultacje Warszawa

Szkolenie psów w Warszawie – szkolenia grupowe dla szczeniąt i dorosłych psów, konsultacje behawioralne, zajęcia indywidualne

Fitness dla psów
DLA WSZYSTKICH PSÓW

Zaproś znajomych na szkolenie!

Zapisując się wspólnie ze znajomym na szkolenie oboje dostaniecie zniżkę - 10% do widocznej ceny szkolenia!

Fitness dla psów, to wspaniała zabawa z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu oraz  prosty sposób na wsparcie kondycji naszego psa. Ćwiczenia wykonywane pod okiem instruktora pomogą nie tylko zacieśnić więź z psem, ale także budują zaufanie psa do opiekuna i uczą współpracy.

 
Na czym to polega?

Zajęcia polegają na wykonywaniu ćwiczeń, często z wykorzystaniem różnego rodzaju sprzętów takich jak podesty, kostki, jeżyki, piłki lub tak zwane “orzeszki”. Głównym celem ćwiczeń jest poprawa ogólnej sprawności psa oraz jego kondycji fizycznej. Każdą sesję treningową dopasowujemy do potrzeb konkretnego psa i jego możliwości, a w przypadku psów sportowych także do dyscypliny, jaką trenują z opiekunem. Dobrze dobrane ćwiczenia pozwolą psu lepiej kontrolować kończyny, zwiększają świadomość ciała oraz zmniejszają ryzyko kontuzji – np. odpowiednie dobieranie nacisku łap w kontakcie z ostrym przedmiotem, kawałkiem szkła itp. W przypadku psów sportowych fitness często jest też super rozwiązaniem na urozmaicenie treningowe poza sezonem. Psi fitness jest doskonałą aktywnością zarówno dla psów sportowych, pracujących i wystawowych, jak i dla psów rodzinnych, szczeniąt i psich seniorów.

Dlaczego warto?

Oprócz rozwijania motoryki i koordynacji całego ciała, fitness jest też doskonałą okazją do wspólnej pracy psa i opiekuna, pozwalającej zacieśniać więzi. Jest to też świetne rozwiązanie dla nieco wycofanych i niepewnych siebie psów – łatwo odnoszone sukcesy w trakcie kursu oraz przełamywanie lęków związanych z wchodzeniem na nieznane przedmioty buduje pewność siebie i sprawia, że pies otwiera się na nowe wyzwania.

Czy fitpaws jest dla każdego?

Dzięki wszechstronności dostępnych ćwiczeń i ich wariantów, każdy pies znajdzie coś dla siebie! Odpowiednio dobrany zestaw aktywności podczas zajęć pozwoli rozwijać motorykę psa w prawidłowy sposób, który nie zagraża jego zdrowiu. Jeżeli jednak nie jesteś pewny, czy Twój pies może ćwiczyć np. z uwagi na przebyte urazy, zwyrodnienia lub inne problemy zdrowotne, warto skonsultować się z weterynarzem lub fizjoterapeutą, który pomoże ocenić kondycję czworonoga i podać ewentualne przeciwwskazania do takich aktywności.

Przykładowo szczeniaczki nie powinny wykonywać niektórych ćwiczeń ze względu na trwający proces wzrostowy, ale dużą korzyścią będą dla nich takie aktywności, podczas których poznają różne powierzchnie, faktury i kształty przedmiotów pod łapkami.

W planie zajęć:

  • Rozgrzewka – jej wykonanie jest niezbędne przed tego typu ćwiczeniami. Pozwala rozgrzać mięśnie i ścięgna, przygotowuje organizm do wysiłku fizycznego oraz zwiększa wydolność organizmu. Pozwala także na wyrównanie oddechu i tętna i przygotowuje psa do większego wysiłku.
  • Ćwiczenia – czas trwania sesji treningowej to zwykle ok 40 minut, podczas których pies wykonuje określone ćwiczenia w formie interwałów. Przykładowe z nich: toczenie orzeszka, balansowanie na niestabilnej powierzchni, utrzymywanie pozycji na podestach, przeskakiwanie przez tyczkę.
  • Wyciszenie – rozciąganie i rozmasowanie psa po wysiłku jest równie ważne, jak w przypadku treningu siłowego u ludzi. Pomagamy pupilowi wyciszyć się po ciężkiej pracy, odpocząć i rozluźnić napięte mięśnie, żeby uniknąć ewentualnych kontuzji lub złego samopoczucia kolejnego dnia.


Informacje szczegółowe

Termin

13 września, zajęcia we wtorki o 20:15, Sala Treningowa Włochy

MiejsceWarszawa, Sala Treningowa Włochy ul. Żegoty
Liczba spotkań6
Częstotliwośćraz w tygodniu
Cena450 zł

Zaproś znajomych na szkolenie!

Zapisując się wspólnie ze znajomym na szkolenie oboje dostaniecie zniżkę - 10% do widocznej ceny szkolenia!